Hotel Kanala - Deba

Kolla rum och priser
Incheckning
Välj datum
Utcheckning
Välj datum
Rum och Gäster2 Gäster, 1 rum
Vi öppnar Booking.com i en ny flik för en rättvis jämförelse.
Hotel Kanala - Deba
$$$$

Beskrivning

Hotel Kanala Deba med 12 rum ligger 4 km från Deba-Zumaia kostaldeko bidea. Detta 2-stjärniga hotell har också en parkering.

Läge

Txitxarro ligger en kort bit från hotellet och flygplatsen San Sebastian ligger ungefär 38 minuters bilresa bort. Sevärdheterna cirka 25 minuters promenad från boendet är Flysch Rocks. Du hittar Playa de Lapari cirka 10 minuter med bil från detta hotell.

Rum

Vissa rum har uteplats och teve samt privata badrum. Vissa rum har en duschkabin och ett badkar. Gäster, som bor på stället, kommer att njuta av utsikten över havet.

Äta och dricka

Frukosten erbjuds varje morgon i restaurangen.

Fritid och business

Soldäck och solterrass tillhandahålls mot en extra avgift.

Bra att veta
Incheckning/Utcheckning
från 12:30-19:30
från 07:00-11:00
Bekvämligheter
Det finns gratis privat parkering på plats.
Wi-Fi finns tillgänglig och är gratis.
Övrig information
Barn och extrasängar
Det tillhandahålls inga extrasängar i ett rum.  Det tillhandahålls inga barnsängar i ett rum. 
Husdjur
Husdjur ej tillåtna.
Språk
engelska, spanska, baskiska
Byggnad
Antal rum:12
Priskalender
Kolla tillgänglighet och priser för dina valda datum!

Rum och tillgänglighet

Rum
  • Max:
    2 personer
  • Sängalternativ:
    Dubbelsäng eller tvilling-sängar

Faciliteter

Viktiga bekvämligheter

Wi-Fi
Parkering

Parkering utanför anläggningen

Bagageförvaring
24-timmars tjänster
Mat/ Dryck

Bar/lounge

Restaurang

Välkomstdryck

Kafé

Transfer

Transferservice (mot avgift)

Tvätt
TV

LCD-TV

Service

  • Transferservice (mot avgift)
  • Tvätt
  • Utflykts-/biljettservice
  • Välkomstdryck

Mat och dryck

  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Lunchpaket
  • Särskilda dietmenyer

Affärsfaciliteter

  • Mötes-/bankettfaciliteter
  • Fax-/fotokopiering

Barn

  • Barnsängar
  • Barnmeny

Spa och Fritidsfaciliteter

  • Solterass
  • Trädgård

Rumsutrustning

  • Luftkonditionering
  • Uppvärmning
  • Uteplats
  • Terrass
  • Trädgårdsmöbler
  • Strykservice

Badrum

  • Gratis toalettartiklar

Media

  • LCD-TV
  • Radio väckarklocka

Inredning

  • Parkettgolv
Visa alla faciliteterDölj faciliteter

Viktig information om Hotel Kanala

💵 Lägsta rumspris 1218 SEK
📏 Avstånd till centrum 2.6 km
🗺️ Läget 9.6
✈️ Avstånd till flygplats 54.5 km
🧳 Den närmaste flygplatsen San Sebastian Flygplats, EAS

Läge

Adress
Adressen har kopierats.
Itziar Auzoa, S/N, Deba, Spanien, 20829
Kartvisning
Itziar Auzoa, S/N, Deba, Spanien, 20829
  • Populära sevärdheter
  • I närheten
  • Restauranger
  • Hotell i närheten
Txitxarro
280 m
Restaurang
Hotel Kanala
90 m
Restaurang
Burugorri Ostatua
290 m
Restaurang
Restaurante Hostal Itziar
550 m

Recensioner av Hotel Kanala

7.9 /10
Mycket bra
437 recensioner
Verifierade recensioner  
Upptäck topprankade alternativ genom verifierade recensioner från vår webbplats och Booking.com.
Våra gästers recensionerSkriv en recension
  • S
    Stefan
    Sverige
    Skrev en recension den 29 juni
    Mycket bra
    7.0

    Hotellet uppfyllde kraven, jag uppskattade dess bästa läge och duktiga och trevliga personal. Jag fick ett ganska stort och rent rum med eget badrum;))

  • K
    Knut
    Sverige
    Skrev en recension den 09 juni
    Mycket bra
    7.2

    bekvämt och väldigt rymligt rum, underbar utsikt över havet. mysig sängar och utmärkt service. vackert och fantastiskt läge - inom gångavstånd till allt vi behövde.

Vanliga frågor om Hotel Kanala

Hur långt är det från Hotel Kanala till centrum?
Debas centrum kan nås inom 30 minuters promenad från Hotel Kanala.
Vilken flygplats ligger närmast hotellet Hotel Kanala?
Hotellet Hotel Kanala ligger 38 minuters bilresa (55 km) från flygplatsen San Sebastian.
Har de en flygplatstransfer på Hotel Kanala?
Transfer tar dig till Hotel Kanala inom 38 minuters bilresa. Vänligen meddela hotellpersonalen din beräknade ankomsttid.
Finns det parkering på detta 2-stjärniga hotell?
Ja, detta 2-stjärniga hotell har en parkering på plats.
Vad kostar det att bo på det 2-stjärniga hotellet Hotel Kanala?
Priserna på det 2-stjärniga hotellet Hotel Kanala börjar på 103€.
Vilka betalningsmetoder accepteras på Hotel Kanala?
På Hotel Kanala kan gästerna betala med kontant, Visa och Mastercard samt andra betalningsmetoder.
Vilka rumstyper finns på hotellet Hotel Kanala?
Hotellet Hotel Kanala erbjuder sådana rumstyper som Rum med Queen size-säng och Dubbelrum.
Vilka bekvämligheter erbjuds i rummen på detta hotell?
Varje rum på detta hotell erbjuder plattskärms-TV med satellitkanaler och flerkanals TV. Vissa rum har privata badrum tillsammans med en duschkabin och ett badkar.
Talar personalen på hotellet Hotel Kanala främmande språk?
Ja, personalen på hotellet Hotel Kanala kan hjälpa dig på spanska, engelska och baskiska.
Kolla rum och priser
Incheckning
Välj datum
-
Utcheckning
Välj datum
Rum och Gäster2 Gäster, 1 rum